Atkarība no azartspēlēm

Azartspēļu atkarības seja ir baisa! Neatkarīgi no tā, vai jūs pārlieku slēdziet derības par sporta spēlēm, piedalieties momentloterijās, spēlējiet ruleti, pokeri kazino vai online spēļu vietās, azartspēļu izraisītās problēmas bojās attiecības, traucēs darbu un novedīs pie finanšu katastrofas. Jūs varat darīt tādas lietas, kuras nekad nebūs iepriekš ienākušas pat prātā - krāpties, zagt, lai tikai varētu nomaksāt parādus, iegūt naudu turpmākajai spēlēšanai un atkal iekrist parādos. Brīžiem jūs domājat, ka nevarēsiet pārtraukt šo apburto loku, taču tas ir iespējams. Atkarība no azartspēlēm ir ārstējama, ja vien darīsiet to pareizi un ar pareizo palīdzību. Jūs varat pārvarēt atkarību no azartspēlēm un atgūt kontroli pār savu dzīvi. Pirmais solis ir atzīt šo problēmu pašam sev. atkarība no azartspēlēm
 

Izpratne par azartspēļu atkarību un atkarību no azartspēlēm.

Azartspēļu atkarības ir impulsu kontroles traucējumu paveids. Atkarīgi spēlētāji nespēj kontrolēt impulsus spēlēt arī tad, ja viņi apzinās, ka spēlēšana nodara kaitējumu pašiem sev un saviem mīļajiem tuviniekiem. Cilvēki ar šādām atkarībām var domāt tikai par spēlēšanu un viss, ko viņi vēlas darīt ir tikai spēlēt, neatkarīgi no sekām. Atkarīgi spēlmaņi turpina spēlēt neskatoties uz apkārtējo situāciju - vai ir labs garastāvoklis vai slikts, vai tie ir nomākti vai laimīgi. Tie turpina spēlēt pat tad, ja zina, ka izredzes uzvarēt nav praktiski nekādas un pat gadījumos, ja viņi nevar atļauties zaudēt.

Pajautā psihologam šeit un tagad!


Mīti un fakti par atkarību no azartspēlēm.

Mīts: Jums ir jāspēlē katru dienu kļūtu par spēlmani, kas atkarīgs no azartspēlēm.
Fakts: Spēlēt var bieži vai arī reti. Atkarība no azartspēlēm iestājas tad, ja spēlēšana rada problēmas.

Mīts : Azartspēļu atkarība īsti nav problēma, ja spēlētājs var to finansiāli atļauties.
Fakts : Problēmas, kuras izraisa pārmērīga azartspēļu spēlēšana ir ne tikai finansiālas. Azartspēlēm tiek tērēts pārāk daudz laika, kas var novest pie attiecību krīzes, attiecību pārtraukšanas vai nozīmīgas draudzības zuduma.

Mīts : Atkarīgu spēlētāju spēļu partnerti bieži rosina spēlēt tālāk.
Fakts : Cilvēki ar atkarībām bieži racionalizē savu uzvedību. Vainot citus ir viens veidiem, kā izvairīties no atbildības par savu rīcību, tostarp īpaši to apstākli, kas ir vajadzīgs, lai pārvarētu šo atkarības problēmu.

Mīts: Ja atkarīgs spēlētājs ir uzkrājis spēļu parādu, vajadzētu palīdzēt viņam to nomaksāt.
Fakts : Šāds ātrs problēmas risinājums var šķist pareizs. Tomēr nomaksājot atkarīga spēlētāja parādu faktiski situācija var palikt sliktāka, jo parādu neesamība atļauj turpināt spēlēšanu. Turklāt ar atkarību sirgstošajam liksies, ka uzkrājot parādus nākamo reizi atkal kāds tos varētu nomaksāt un atbrīvot no problēmas.

Atkarības no azartspēlēm pazīmes un simptomi.

Azartspēļu atkarību ir dažreiz sauc par "slēpto slimību", jo nav acīmredzamas fiziskās pazīmes vai simptomi, kā, piemēram, narkotiku vai alkohola atkarību gadījumos. Cilvēki ar šo atkarību parasti noliedz vai tiem ir tendence mazināt šo problēmu. Parasti arī tiek veidotas dažādas situāciju konstrukcijas un izdomājumi, lai slēptu savu atkarību no azartspēlēm.


Vai man ir problēmas ar azartspēlēm?

Jums varētu būt problēmas ar azartspēlēm, ja:
  • Jūtat nepieciešamību slēpt savu nodarbošanos ar azartspēlēm. Jūs varētu spekulēt par to, cik daudz jūs spēlējiet, domājot, ka apkārtējie varētu nesaprast, ka, lai iegūtu lielo vinnestu ir jāpavada ilgs laiks pie spēļu galdiem.
  • Ir grūtības kontrolēt savu nodarbošanos ar azartspēlēm. Jūs nevarat aiziet prom. Vai esat spiesti spēlēt, kamēr jūs iztērējiet savu pēdējo eiro, ceļot savas likmes, lai uzvarētu un atgūtu zaudēto naudu atpakaļ?
  • Riskējiet, pat ja jums nav naudas. Sarkanais karogs ir tad, kad jūs izmisīgi cenšieties ieguldīt arvien vairāk un vairāk, lai atgūtu savus zaudējumus. Jūs varat spēlēt, kamēr jūs esat iztērējis savu pēdējo eiro un pēc tam ķerties pie naudas, kura ir nepieciešama, lai samaksātu rēķinus, pirktu rīt pārtiku vai citas lietas saviem bērniem. Jūs varat aizņemties, pārdot ikdienā nepieciešamas mantas vai pat nozagt, lai tikai iegūtu naudu azartspēlēm. Tas ir apburtais loks. Jūs varat uzskatīt, ka ieguldot naudu azartspēles vairāk ir vienīgais veids, kā uzvarēt un iegūt zaudēto naudu atpakaļ. Tas liek jums turpināt spēlēt un nonākt vēl lielākā bezizejā.
  • Ģimene un draugi ir norūpējušies par jums. Azartspēļu noliegšana un reizē spēlēšana turpinās. Ja draugi un ģimene ir noraizējušies par jums, uzklausiet viņus uzmanīgi! 

Paskatieties uz sevi no malas - kā azarspēles ietekmē jūsu dzīvi? Tā nav vājuma pazīme - lūgt palīdzību citiem! Nekad nav par vēlu sākt, lai uzveiktu savu atkarību!

Azartspēļu atkarības ārstēšana.

Katram spēlētājam ir nepieciešama unikāla pieeja. Kas nostrādā vienam spēlētājam ne vienmēr būs piemērots citam. Būtiskākais solis ir mainīt attieksmi un atzīt, ka jums ir problēmas ar azartspēlēm. Tam ir nepieciešams milzīgs spēks un drosme, lai atzītu savu kļūdu un to,ka esat zaudējuši daudz naudas, ieguvuši saspringtas attiecības vai par zaudējuši sev tuvus cilvēkus līdzās.
Pārvarēt azartspēļu atkarības vai problēmu nekad nav viegli. Bet atveseļošanās ir iespējama, ja jūs sāksiet ārstēšanu un meklēsiet atbalstu. Ne vienmēr izdodās atrast profesionālu palīdzību azartspēļu atkarības ārstēšanai savā apkārtnē. Ne vienmēr ir pieejams pieņemams laiks vai rindas pie speciālista. Mūsdienās ir pieejams atkarību speciālists tiešsaistē, nekautrējies - prasi droši tūlīt!
 

Pajautā psihologam šeit un tagad!