Aizklāts lietotājs
jautāja 15. Aug, 2016
1925 skatījumi
Kā var palīdzēt tuvam cilvēkam izārstēties no azartspēļu atkarības? Viņš atzīst, ka ir atkarīgs un zina, ka tas nenovedīs ne pie kā laba, jo jau tagad, tas ir sabeidzis viņa dzīvi - viņam ir daudz parādu un brūk attiecības, neviens necenšas viņam palīdzēt izņemot mani. Es viņu uzklausu, atbalstu, atturu un kontroļēju (kas man ir loti sarežģīti). viņš kādu laiku pārtrauc to darīt un, tad atkal atsāk, kad parādās liela nepieciešamība pēc naudas vai kad viņam liekas ka viņas ir par maz. Tāpat viņš dažreiz nevar paiet garām spēļu zālei, jo viņam rodas sajūta, it kā zāle aicinātu apmeklēt viņu. es vēlos viņam palīdzēt, bet nezinu ko īsti var izdarīt? būtu pateicīga, ja jūs man ieteiktu kā rīkoties. jau iepriekš paldies.
Kategorija:

1 atbildes

Lietotāja Kristīne Strazdiņa attēls
Atbildēja 25. Aug, 2016 08:29

Labdien, Misily1!

Saņēmu Jūsu vēstuli un iepazinos ar problēmas aprakstu. Palīdzēt atkarīgam cilvēkam ir ļoti grūti. It sevišķi, ja jūs esat tuvi cilvēki. Parasti tas noved pie līdzatkarības. Jūs pati stāstiet, ka dzīvojiet šī drauga dzīvi - palīdziet, atbalstiet, kontrolējiet. Šādu tandēmu ir grūti pārtraukt.
Atkarīgam cilvēkam pašam ir jāizvēlas ārstēšanās ceļš. Jāuzņemas atbildība par savu dziedināšanos.

Par iespējām dziedināties:
1. Minesotas programma - ierakstiet google un atrodiet sev piemērotāko.
2. Anonīmo spēlmaņu biedrības - arī var atrast internetā. Tās ir vairākos reģionos.
3. Psihoterapija.
4. Baznīca.
5. Kodēšana.
6. Vārdotāji, zintnieki.
7. Psihiatrs.

Vienīgais, uz ko es gribētu vērst Jūsu uzmanību ir tas, ka būtu vēlams strādāt ar šo atkarību izraisošiem iemesliem. Tas ir darbs ar psihologu.
Psihologs viņam palīdzēs tikt skaidrībā ar atkarību izraisošiem faktoriem. Ja vēlaties varu piedāvāt savus pakalpojumus Rīgā. Kopā mēs varēsim izanalizēt personības struktūru, mērķus un cerības, kā arī atkarības palaišanas mehānismus, darbības modeļus un kopā izveidot jaunus uzvedības un attieksmes paternus.
Ja varu palīdzēt, tad droši rakstiet.

Sirsnībā,
Kristīne Strazdiņa