Aizklāts lietotājs
jautāja 3. Apr, 2018
728 skatījumi
Labdien,
Man māte ir cilvēks gados, ap 70. Senāk viņai likās, ka viņai zog, bet tas bija minimāli. Pēdējā laikā zagšanas problēma ir pasliktinājusies. Kaimiņi ir sliktie, zog visu, drēbes no skapjiem, spilvendrānas, apakšveļu, dēļus utt. Protams maigi sakot ir diezgan apšaubāms fakts par reālu zādzību.
Esmu mēģinājis runāt par to. Bezcerīgi, viņai raksturs tāds ka nekad neatdzīs kļūdas un kur nu vēl to ka viņai problēmas tādas. Iespējams lielākais apvainojums dzīvē ir ja kāds mēģinātu iestāstīt viņai ka viņa "debīla". Tā viņa pati uzreiz aizdegas, ja ko tādu piemin "Kas es esmu debīla?".
Runāt nav iespējams, iespītēsies un teiks lai vispār tur nerādos.
Principā ignorēju problēmu, nerunāju vispār par zagšanu un saku, ka tās ir muļķības ja sāk runāt. Ciemos mēģinu aizbraukt vismaz reizi nedēļā.
No kaimiņiem izvairos, ziņu esmu nodevis ka ir tāda problēma, bet nezinu ko vairāk darīt. Bija videokamera, protams neko neuzfilmēja, Māte skaidroja ka zagļi izdzēšot visu.
Varbūt ir kādi ieteikumi kā rīkoties?
Kategorija:

1 atbildes

Lietotāja Kristīne Strazdiņa attēls
Atbildēja 8. Apr, 2018 11:45

Labdien, Karbunkulis!
Saņēmu Jūsu vēstuli un iepazinos ar problēmas aprakstu. Es saprotu, ka Jūs jūtaties bezspēcīgs saistībā ar mātes uzvedību.
Mums ir jāapzinās, ka mammai ir psihiatriska rakstura saslimšana. Lai stāvoklis uzlabotos jums būs vajadzīga psihiatra palīdzība. Tieši šis speciālists spēs novērtēt paranoidālo murgu apmērus.
Jums pašam ir jāapzinās, ka mammu pārliecināt par viņas uzskatu kļūdainību nav iespējams. Viņai tā ir realitāte. Tas, ko Jūs varat darīt, kamēr stāvoklis neuzlabojas, ir piekrist viņai un atbalstīt. Vēl, kas ir jānēm vērā - slimība progresēs un bez ārstēšanās mammai nekļūs labāk.
Sirsnībā,
KS