Aizklāts lietotājs
jautāja 27. Mar, 2016
1649 skatījumi
Labvakar!
Nesen atklājās problēma- mans dēls atkarīgs no pokera spēles. Pats problēmu atzina un apgalvoja, ka grib no tā tikt vaļā. Paspēja 2 reizes apmeklēt psihoterapeitu, tomēr atkal nenoturējās. Ir sākušies arī meli, slēpšanās. Viņš ir mainījies- tas pat nav tas pats cilvēks, ka agrāk!Ir parādi, kurus ģimene kopā nosedza. Esmu ļoti uztraukusies, saprotu, ka kaut kā ir jāpalīdz, Ko darīt un ko- galīgi nē???
Kategorija:

1 atbildes

Lietotāja Kristīne Strazdiņa attēls
Atbildēja 31. Mar, 2016 22:42

Labdien, Inga!
Saņēmu Jūsu vēstuli un iepazinos ar problēmas aprakstu. Es saprotu, ka Jūs esat uztraukusies par dēla atkarību. Jūs vēlaties viņam palīdzēt un atbalstīt.
Atkarība, maina cilvēkus. Maina to uzvedību, domāšanu un jūtas.
Tas, ko Jūs varat darīt, tas ir radīt pārliecību dēlam, ka tad ja būs nepieciešama jūsu palīdzība, tad Jūs vienmēr būsiet blakus, bet...atbildība ir jāuzņemas viņam pašam.
Tas, ko Jums nevajadzētu darīt - nevajadzētu uzņemties atbildību par viņa rīcību un tās sekām. Ja Jūs viņam meklēsiet palīdzību, tad Jūs atbildēsiet par neveiksmēm...bēdīgi, bet fakts. Jūs varat pastāstīt, kādas ir iespējas risināt problēmu -
1. Minesotas programma - ierakstiet google un atrodiet sev piemērotāko.
2. Anonīmo spēlmaņu biedrības - arī var atrast internetā. Tās ir vairākos reģionos.
3. Psihoterapija.
4. Baznīca.
5. Kodēšana.
6. Vārdotāji, zintnieki.
7. Psihiatrs.

Vienīgais, uz ko es gribētu vērst Jūsu uzmanību ir tas, ka būtu vēlams strādāt ar šo atkarību izraisošiem iemesliem. Tas ir darbs ar psihologu.
Psihologs Jums palīdzēs tikt skaidrībā ar atkarību izraisošiem faktoriem. Ja vēlaties varu piedāvāt savus pakalpojumus Rīgā. Kopā mēs varēsim izanalizēt dēla personības struktūru, mērķus un cerības, kā arī atkarības palaišanas mehānismus, darbības modeļus un kopā izveidot jaunus uzvedības un attieksmes paternus.

Sirsnībā,
Kristīne Strazdiņa
psihologs