Aizklāts lietotājs
jautāja 18. Jūl, 2019
165 skatījumi
Masu medijos arvien biežāk parādās raksti par ļaundabīgu audzēju novēlotu atklāšanu (pat cilvēkiem, kas regulāri apmeklē ārstus un veic veselības pārbaudes), medikamentu nepieejamību, slimību daudzveidīgajiem simptomiem un letāliem iznākumiem. Var saprast, ka šādu rakstu mērķis ir izglītot cilvēkus un mudināt laikus apmeklēt ārstus un veikt izmeklējumus. Taču gribot negribot šādi raksti mani ir noveduši pie iekšēja nemiera: "Ja nu tā gadās arī ar mani vai kādu no maniem tuviniekiem?" Līdzko organismā kaut kas iesāpas, uzreiz iekšā tirda nemiers, kaut tikai tas nesignalizētu par kādu nopietnu saslimšanu.

Lai gan regulāri apmeklēju ārstus un veicu profilaktiskās veselības pārbaudes, apzinos, ka katru gadu pārbaudīt organismu no galvas līdz papēžiem nav fiziski iespējams (un nav arī vajadzīgs). Taču galvā ik pa laikam iezogas bailes saskarties ar slimību. Kā lai cīnās ar kancerofobiju un tieksmi katru mazāko fizisko simptomu sasaistīt ar ļaunām saslimšanām? Nesen tuvs cilvēks turklāt redzēja sapni, ka esmu saslimusi ar vēzi, un šis sapnis manas bailes uzkurina vēl vairāk.

Priecātos uzklausīt kādu padomu! Paldies jau iepriekš!

1 atbildes

Lietotāja Kristīne Strazdiņa attēls
Atbildēja 21. Jūl, 2019 23:37

Labdien, zagata!
Saņēmu Jūsu vēstuli un iepazinos ar problēmas aprakstu. Es saprotu, ka Jūs dzīvojiet nepārtrauktās bailēs. Vienas no izteiktākajām Jūsu bailēm ir bailes saslimt ar ļaundabīgu audzēju.
Lasot Jūsu vēstuli nav skaidrs, kad Jūsu bailes sākās. Jebkurai psihes reakcijai ir jābūt kādam iemeslam. Visbiežāk šie iemesli nav apzināti.
Atbildot uz Jūsu jautājumu par iespēju atbrīvoties no uzmācīgajām domām par iespējamajām slimībām - ir jāizprot šo domu loma Jūsu dzīvē. Cilvēkam pašam parasti ir grūti apzināties savas psihes reakcijas, tam nepieciešams otrs cilvēks - psihlogs. Šis speciālists Jums palīdzēs atjaunot zudušo drošības sajūtu.
Sirsnībā,KS