Aizklāts lietotājs
jautāja 18. Jūl, 2019
178 skatījumi
Masu medijos arvien biežāk parādās raksti par ļaundabīgu audzēju novēlotu atklāšanu (pat cilvēkiem, kas regulāri apmeklē ārstus un veic veselības pārbaudes), medikamentu nepieejamību, slimību daudzveidīgajiem simptomiem un letāliem iznākumiem. Var saprast, ka šādu rakstu mērķis ir izglītot cilvēkus un mudināt laikus apmeklēt ārstus un veikt izmeklējumus. Taču gribot negribot šādi raksti mani ir noveduši pie iekšēja nemiera: "Ja nu tā gadās arī ar mani vai kādu no maniem tuviniekiem?" Līdzko organismā kaut kas iesāpas, uzreiz iekšā tirda nemiers, kaut tikai tas nesignalizētu par kādu nopietnu saslimšanu.

Lai gan regulāri apmeklēju ārstus un veicu profilaktiskās veselības pārbaudes, apzinos, ka katru gadu pārbaudīt organismu no galvas līdz papēžiem nav fiziski iespējams (un nav arī vajadzīgs). Taču galvā ik pa laikam iezogas bailes saskarties ar slimību. Kā lai cīnās ar kancerofobiju un tieksmi katru mazāko fizisko simptomu sasaistīt ar ļaunām saslimšanām? Nesen tuvs cilvēks turklāt redzēja sapni, ka esmu saslimusi ar vēzi, un šis sapnis manas bailes uzkurina vēl vairāk.

Priecātos uzklausīt kādu padomu! Paldies jau iepriekš!

1 atbildes

Lietotāja Indra Sudrabiņa attēls
Indra Sudrabiņa atslēdzies
Atbildēja 29. Jūl, 2019 11:01

Labdien, zagata!
Izlasot Tevis rakstīto, kļūst skaidrs, ka ir piezagusies t.s. hipohondrija, kas pati tā vienkārši nepāries.
Ko ar to iesākt?
Pirmais un vienīgais - griezties pie psihologa, kam ir medicīniskā izglītība (man un Kristīnei). Tikai tā ir iespējams Tev palīdzēt.
Paldies, ka rakstīji un meklēji palīdzibu.
Lai Tev izdodas!
Ar cieņu - Indra