Ebola uzliesmojums 2014

Par vīrusa Ebola uzliesmojumu Rietumāfrikā pirmo reizi tika ziņots martā un patlaban tas ir strauji kļuvis par nāvējošāko epidēmiju kopš tās atklāšanas 1976.gadā.
Līdz 5 septembrim 2,105 cilvēki jau bija nomiruši no šīs slimības četrās valstīs: Libērijā, Gvinejā, Sjerraleonē un Nigērijā.
Pētnieki no New England Journal of Medicine ir izsekojuši uzliesmojumu līdz divus gadus veca meitenei, kas nomira 2013. gada 6. decembrī Meliandou, mazā ciematā dienvidaustrumu Gvinejā.
Martā Gvinejas Veselības ministrija un labdarības organizācija Médecins Sans Frontières saņēma satraucošus faktus. Tika ziņots par noslēpumainu slimību dienvidaustrumu reģionos Guéckédou, Macenta, Nzerekore un Kissidougou. vīruss Ebola
Tā izraisīja drudzi, caureju un vemšanu. Šai slimībai bija īpaši augsta mirstība. No pirmajiem 86 gadījumiem 59 cilvēki gāja bojā.
PVO vēlāk apstiprināja ši slimību kā Ebolas drudzi.

Ebolas drudža izplatīšanās.
Guéckédou ir lielākais reģionālais tirdzniecības centrs un līdz marta beigām, Ebolas vīruss bija šķērsojis robežu uz Libēriju un tas tika konstatēts Sjerraleonē maijā.
Jūnijā, MSF raksturoja Ebolas uzliesmojums kā izejošu ārpus kontroles.
Nigērijā pirmais slimības gadījums bija jūlijā un tajā pašā mēnesī divi vadošie ārsti nomira no Ebolas Libērijā un Sjerraleonē. Senegāla ziņoja par tās pirmo gadījumu 29. augustā. Jauneklis no Gvinejas, kas tagad atrodas karantīnā, ceļoja uz Senegālu neskatoties uz to, ka bija inficēts ar vīrusu.