Pārtikas produkti no kuriem nepieciešams izvairīties podagras gadījumā

Podagra ir ļoti sāpīgs locītavu iekaisums, ko izraisa urīnskābes kristāliņu uzkrāšanās locītavās. Visizplatītākās podagras bojātā locītava ir kājas lielā pirksta locītavas, taču var būt arī citas – pēdas, potīšu, ceļgalu un rokas locītavās.
Podagras lēkme var ilgt vairākas dienas vai mēnešus. Vīrieši un cilvēki ar aptaukošanos biežāk ir pakļauti lielākam riskam sasimt ar šo slimību.

Ja tiek diagnosticēta podagra, lai izvairītos no akūtām sāpju lēkmēm izšķiroša nozīme ir ikdienas uzturam. 

Minēsim astoņus pārtikas produktus, kurus nepieciešams izslēgt vai ierobežot uzturā.

Divvāku gliemenes

Šie dzīvnieku izcelsmes pārtikas produkti ir bagāti ar purīnvielām, kas organisma vielmaiņas procesā sadalās par urīnskābi.
Ir pieļaujams, ka gliemenes, garmeles, omāri, krabji, zuši, lasis tiek lietoti uzturā, taču pietiekami reti. Minēsim astoņus pārtikas produktus, kurus nepieciešams izslēgt vai ierobežot uzturā.

Siļķe

Atšķirībā no iepriekš minētā, kad dažus jūras produktus var ēst salīdzinoši reti, ir citi, no kuriem būtu jāizvairās pilnībā, piemēram, siļķe, tuncis, anšovi, skumbrija.

Alus

Alus veicina podagras attīstību dubulti. Tas ne tikai palielina urīnskābes līmeni asinīs, bet arī padara to vēl grūtāk izvadāmu no jūsu ķermeņa.
Vīns podagras slimniekiem ir labāka izvēle, taču regulāra un lielos apmēros alkohola lietošana jebkurā gadījumā ir slikta ideja. Saasinājuma laikā ir ieteicams atturēties no alkohola pilnībā. podagra ko est

Sarkanā gaļa

Kad iet runa par purīnvielu saturu, tas dažādos gaļas veidos nav vienāds. Baltā gaļa parasti ir labāka nekā sarkanā, taču laiku pa laikam ir ieteicams lietot nelielos daudzumos arī sarkano gaļu. Šajā gadījumā būtu ieteicams lietot liellopu gaļu vai cūkgaļu nevis tītara vai jēra gaļu.

Tītars

Tītara un zoss gaļā ir augstāks purīnvielu saturs nekā citos pārtikas produktos, tāpēc labāk izvairīties no tiem. Podagras slimniekiem vajadzētu izvairīties no medījuma gaļas vispār.
Lietot uzturā vistas un pīles gaļu ir drošākā izvēle. Ieteicams ir lietot drīzāk kāju daļas gaļu nekā vistas krūtiņu ar ādu.

Saldinātie dzērieni

Izvairieties no saldinātiem dzērieniem ar augstu fruktozes saturu.uzturs podagras gadījumā
Lietot šos dzērienus ir ne tikai viegls veids kā krāt liekos kilogramus, bet arī tas stimulēs organismam ražot vairāk nevēlamo urīnskābi.

Sparģeļi

Sparģeļos, ziedkāpostos, spinātos un sēnēs ir augstāks purīna saturs nekā citos dārzeņos, taču tas nav iemesls, lai izvairītos no tiem pilnībā, jo dārzeņu izcelsmes purīna vielmaiņas gala produkti vieglāk izvadās no organisma. uzturs podagras gadījumā

Aknas

Dzīvnieku iekšējo orgānu izcelsmes produkti, piemēram, aknas, nieres vai dziedzeri satur ļoti augstu purīnvielu koncentrāciju. Kategoriski vajadzētu atteikties no šiem produktiem.

Ko tad ēst, nevis ko ierobežot?

Ja jūtieties tā, ka nav vairs nekas palicis ko ēst, tad tā nav taisnība, saka uztura speciālisti.
Faktiski ir vairāki pārtikas produktu veidi, kas var palīdzēt izvairīties no podagras. Tie ietver sevī zema tauku satura piena produktus, saliktos ogļhidrātus, augļus, jo īpaši citrusaugļus. ūdens podagras gadījumā

Īpaši svarīgi ir lietot daudz šķidruma, jo tas palīdz izvadīt urīnskābi. Noteikti ir jāatcerās, ka šķidrums šajā gadījumā nedrīkst būt saldinātie dzērieni, alus vai cita veida alkohols.

Vairāk par uzturu podagras gadījumā var lasīt šeit.