Retas alerģijas

Pastāv uzskats, ka 21. gadsimtā praktiski jebkuram ir lielākā vai mazākā mērā izteikta alerģija uz kādu no alergēniem. Vai jūs domājat, ka jūsu alerģija ir visnepatīkamākā? Ir dažas īpaši retas alerģijas. Veltiet mirkli laika šim rakstam – šeit ir aprakstītas piecas pašas retākās, īpatnākās un šausminošākās alerģijas.


Mammai alerģija pret pašas jaundzimušo bērniņu!
Pemphigoid gestitionis ir ādas slimība, kad alerģiskā reakcija parādās uz vēdera vai smagākos gadījumos uz plašām ķermeņa zonām. Sievietēm var attīstītīties šī alerģija otrajā vai trešajā grūtniecības trimestrī, kā arī pat pēc dzemdībām. Retos gadījumos arī bērni var piedzimt jau ar šo alerģiju.
Alerģija pret ūdeni!
Pazīstama kā Urticaria aquagenica. Šī slimība ir tikai 1 cilvēkam no 23 miljoniem cilvēku visā Pasaulē. Ūdens alerģija ir ļoti ļoti reta saslimšana un slimnieki ir spiesti palikt mājā, jo tie nespēj iziet ārā. Šiem cilvēkiem ir paaugstināta jutība pret joniem, kas ir atrodas nedestilētā ūdenī. Viņi nevar peldēt, iet vanna vai dušā parastā ūdenī. Viņi nevar atrasties ārā lietū, pastiprinātā mitrumā vai kā savādāk saskarties ar nedestilētu ūdeni, jo viņu organisms pretējā gadījumā būs uzreiz noklāts ar alerģiskiem sarkaniem izsitumu plankumiem.
Alerģija pret seksu!
Dažām sievietēm ir alerģija pret partnera sēklas šķidrumu, kas satur spermu. Spermas alerģijas simptomi var būt nieze, dedzināšana un pietūkums ap dzimumorgāniem. Smagākos gadījumos nātrene vai tūska var parādīties jebkurā vietā uz ķermeņa un sievietei var rasties grūtības elpot.
Alerģija pret koku!
Dažos gadījumos cilvēkiem var būt alerģija pret kādu noteiktu koka veidu (parasti tropu koka). Ja notiek saskare ar šo koku radīsies pietūkums, apsārtums vai ādas kairinājums.
Alerģija pret fizisko slodzi!
Diemžēl ir sastopama arī tāda alerģija, kas attīstās pie fiziskās slodzes un izraisa anafilaksi. Lai gan ši ir diezgan reta saslimšana tā joprojām ir novērojama un reāla ārstēšana šīm visām dīvainajām alerģijām praktiski nepastāv.