Vai diētai ir nozīme

 

No hroniskām saslimšanām var pasargāt diētas - pareizs, veselīgs un sabalansēts uzturs un pietiekamas fiziskās aktivitātes. Pat nelielas izmaiņas ikdienas uzturā spēj sniegt ievērojamu labumu veselībai. Pareizs un sabalansēts uzturs spēj uzlabot veselības stāvokli vai palīdzēt saglabāt to nemainīgu gan pie hroniskām, gan akūtām saslimšanām.


Slimību grupas, kuru profilaksē, ārstēšanā diētām un uzturam ir īpaši svarīga nozīme: dietas

Medicīnā par hroniskām tiek uzskatītas saslimšanas, kas ir ilgstošas vai atkārtojas regulāri pēc kāda perioda. Terminu hronisks parasti piemēro slimībām, kas ilgst ilgāk par 3 mēnešiem. Hroniskas slimības ir ilgstošas saslimšanas, kas nav infekciozas un no kurām iespējams izvairīties, savlaicīgi ārstējoties. Pie šādām slimībām pieder aptaukošanās , 2. tipa cukura diabēts, sirds un asinsvadu slimības, vēzis, osteoporoze, u.c. 


Pēc statistikas datiem hroniskās slimības bijušas par nāves iemeslu 50% gadījumos. Vismaz puse no tām par iemeslu bijušas sirds un asinsvadu slimības. Cukura diabēts un aptaukošanās skar arvien vairāk cilvēku jau agrā jaunībā un pasliktina dzīves kvalitāti.