Aizklāts lietotājs
jautāja 7. Jūn, 2019
1 skatījums
Sveicināti! Manam dēlam 12.gadi.Viņš nevēlas iet uz skolu regulāri no rīta sāp vēders,galva vai pat izraisa vemšanu.Dēlam ir alerģiskā astma.Esam ar teti runājuši ar dēlu,piedāvāju zāles nē viņš atbildi mani ir slikti un viss....Puika praktiski paliek dusmīgs ja runa pa skolu ,atzīmes sliktas jo reti kad skolā,ar uzvedību skolā viss kārtība pašam zems pašvērtējums.Kad jautāju par ko vēlies kļūt kad būsi liels-par bomzi.Nezinu ko darīt,kā rīkoties jo ja vēlos ko izrunāt tā asaras pa gaisu un durvis ciet.Esmu gājusi uz skolu runāt man apgalvoja ka skolā viss kārtībā vaina bērnā ,pat teikuši vai viņš ir garīgi vesels,bijām pie ģimenes ārsta kas apgalvoja ka bērns vesels,ka vaina ir arī skolā nezinu kā rīkoties.Puika pret mani mammu neizrāda empātijas,mēdz melot,nestāsta praktiski neko par draugiem lai esmu centusies parunāt atbilde ej ārā.Vakaros nevar iemigt un no rīta ļoti grūti piecelt vienmēr ceļu stundu iepriekš jo pats nedzird modinātājus miegā.Kad kaut kur dodamies izbraukumos ir priecīgs bet dodoties uz mašīnu sākas histērija ka nebrauks un tad pēc vairākām reizēm kad izlūdzos brauc.Bieži cērt durvis ja nav pa prātam ,zaudē un nesaudzē mantas ,dusmās var saplēst mantas pēc tam nožēlo.Biju sarunājušies psihologu bet neizdevās apmeklēt jo nevarēju dabūt puiku no mājām ārā atteicās doties.Privātskolotājs sarunāju puika iziet laukā un neceļ telefonu...Draugi viņam ir un laukā iet ,bet mani kā mammu un tēvu ignorē noteikumus nevēlas ievērot mājās.izdomājis ka vēlas mājapmācību.Ko jūs ieteiktu darīt,bieži manipulē ar astmu un nesapārotu kurā brīdi viņam ir slikti un kurā nav.Vēlētos aizvest pie speciālistiem bet Baidos ka nebrauks un ar varu jau neiesēdināsi mašīnā.Esmu piedāvājusi risinājumus -atbilde man viss kārtībā.Esmu izmisuši....Dēls ir otrais bērns ģimenē ar vecāko nav problēmu.
Kategorija:

1 atbildes

Lietotāja Indra Sudrabiņa attēls
Indra Sudrabiņa atslēdzies
Atbildēja 8. Jūn, 2019 09:29

Labdien, Mamma2!
Izlasīju Jūsu izklāstu pa dēlu, un varu teikt, ka tas, kā viņš uzvedas šobrīd nav nekas šausmīgs un ārkārtējs. Vienkārši viņš ir sasniedzis pusaudžu vecumu un "izpildās", kā nu prot - pa visu programmu. Tāpēc iesaku internetā vai grāmatnīcā pameklēt literatūru par pusaudžu vecumposmu. Pašai kļūs vieglāk, ka:
1. sapratīsiet, ka tas ir tikai normāli;
2.tas ir pārejoši.
Tāpat vēlos piebilst to, ka arī tas ir labi, ka meklējat palīdzību. Tātad esiet labi vecāki.
Plus pie visa vēlos teikt, ka šinī vecumposmā cilvēks vienubrīd jūtas pieaudzis un tikpat ātri atkal uzvedas kā bērns. Tas tā notiek, jo fizioloģiskā līmenī ķermenī "trako" hormoni, kas tad arī valda pār cilvēka prātu un emocijām.
Pie visa augstākminētā vēlos piebilst, ka psihologi mēdz teikt, ka, ja šinī periodā viss norit viegli un monotoni, tad patiešām ir jāuztraucas, jo tas nozīmē, ka cilvēks neizdzīvo visus trakumus un garastāvokļa maiņas pareizajā vecumā.Un ļoti iespējams, ka šāda veida brīnumi var nākt gaismā 40 vai pat 60 gadu vecumā. un tad tas patiešām šķiet ļoti dīvaini.
Runājot par pašvērtējumu - arī tas šinī vecumposmā var būt norma, bet var arī nebūt.
Par mājapmācību. Tas gan varētu liecināt par to, ka skolā kaut kas īsti abi nav. Līdz ar to ar nākošo gadu būtu jādomā par skolas vai klases maiņu.
Vēl viena lieta, kas mani šinī gadījumā uztrauc - ir sliktais miegs, un tas ir pirmais, ar ko būtu jāsāk. Tāpēc iedošu Jums prof. Andrēziņas tālr. 29 421 058 Vizīte maksā apmēram 60 EUR. Ja dēls nevēlas iet, aizejiet pati un apstāstiet apmēram to pašu, ko uzrakstījāt mums.
Vēlāk, kad miegs būs nostabilizējies, labi būtu sazināties ar mani. Visdrīzāk arī nebūtu slikti veikt dažas konsultācijas, gadījuma, ja dēls nevēlas nākt runāties klātienē. izmantojot Skype vai "WatsApu".
Vēl gribu piebilst, viena krievu profesora teikto: "bērnus ir jāmīl, nevis par viņiem jāuztraucas". Bet kā māte un psiholoģe varu teikt, ka to nemaz nav tik viegli izdarīt...
Turklāt ir jāiemācās gaidīt, un dažkārt ilgi.
Nu, apmēram tā.
Pacietību un izdošanos vēlot, ar cieņu - Indra